Varşova Teknoloji Üniversitesi (Varşova)

Varşova Teknoloji Üniversitesi (Varşova) Hakkında

-1826 yılında kurulmuştur ve oldukça köklü bir geçmişe sahiptir.

-357 profesör, 2453 akademik çalışan ve yaklaşık 40,000 öğrencisi ile birlikte Polonya'nın en büyük üniversitelerindendir.

-Kampüs başkent Varşova'da oldukça merkezi bir konumda yer almaktadır.

-YÖK tanınırlığı vardır.

-Sınavsız başvuru imkanı sunar.

-İngilizce'si yeterli olmayan öğrenciler için İngilizce hazırlık sınıfları vardır.

-Polonya'nın en iyi teknik üniversitesi olmakla beraber Avrupa'nın da önde gelen teknik üniversitelerinden birisidir.

-Çok sayıda uluslararası öğrenci Varşova Teknoloji Üniversitesi'nde eğitim görmektedir.

-Tarihi dokusu olmakla  ile beraber oldukça modern sınıflara ve laboratuvarlara sahiptir.

SUNULAN PROGRAMLAR

Yurtdışında üniversite okumak isteyenlerin sayısında her geçen yıl artışın yaşandığı gözlemleniyor. Bunun nedeni başta iş dünyasının yüksek donanımlı adayları tercih etmelerinden kaynaklanıyor. Yurtdışında eğitim deneyimi yaşayan kişilerin çalışma izni hakkını kazanmalarından dolayı iş dünyasına karşı tecrübeleri artmış oluyor bu da yurda döndüklerinde kendi alanlarında daha iyi bir iş bulma fırsatı ile birlikte kariyer yapmada etkin bireyler olmalarını etkiliyor. Yurtdışında yüksek lisans almanın en büyük avantajlarından bir diğeri ise alınan diplomanın YÖK tarafından kabul edilmesidir. Bölüm ve program fark etmeksizin bazı ülkelerden alınan diplomaların kabul görmesi, öğrencilerin dönüşlerinde istedikleri alanda çalışma fırsatı bulmalarını etkiliyor.

Öğrencilerimizin Türkiye’deki üniversitelerde göreceği 1 yıllık (2 dönem) veya 1 dönemlik İngilizce Hazırlık eğitimini yurt dışında almasını sağlayan programdır.Türkiye’deki 1 yıllık İngilizce hazırlık programının yurt dışında okumanın en büyük avantajı ise, yurt dışında eğitim alma masraflarının, Türkiye’de eğitim alma masraflarıyla yaklaşık olarak eşit olmasıdır. Hatta bazı özel üniversiteler ile kıyaslandığında, yurt dışında alınacak eğitimin daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. İlaveten, günümüzde neredeyse zorunluluk haline gelmiş olan yurtdışı dil eğitimi sürecini de zaman kaybı olmaksızın, Türkiye’de dil eğitimi için ayrılan sürede yapılması sağlanmaktadır.

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım