Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada'da Dil Eğitimi

Kuzey Amerika Kıtası’nın kuzey yarısında kalan Kanada, uluslararası öğrenci piyasasında güçlü bir konuma sahip ülkelerin başında gelmektedir.  Her yıl binlerce öğrenci dil eğitimlerini tamamlamak için Kanada’yı tercih etmektedir. Bu tercihin altında birçok neden yatmaktadır; her bütçeye ve ihtiyaca cevap veren eğitim sistemine sahip olması, suç oranının az olması ve doğal güzellikleriyle dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden biri olması, multikültürel yapısının yanında sıcak kanlı insanların bulunması, bazı sertifika programları ve co-op programları aracılığıyla öğrencilere dil eğitiminin akabinde  çalışma izni vermesi, alternatifi olan ülke kurlarına göre Kanada Dolarının daha ucuz olması ( GBP, DOLAR, EURO vb), uluslararası öğrencilere  2 yıllık bir eğitimden sonra 3 seneye kadar  çalışma izni vermesinin yanı sıra bitirdikleri programlara göre de göçmenliğe başvurma imkanı sunması, 2017 yılında US New Report’un  yaptığı araştırmaya göre eğitimdeki kalitesiyle dünya sıralamasında birinci olması  gibi nedenlerle Kanada'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için öncelik taşımaktadır.

İngilizce ve Fransızcayı resmi olarak kabul etmiş , iki dilli bir ülke olarak bilinen Kanada ; Fransızca ve İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin  tercih ettikleri ülkelerin başında gelmektedir. Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için şehir olarak birçok seçenek bulunmaktadır.  Kanada’nın en popüler şehirleri ise Toronto, Vancouver ve Montreal’dir. Quacquarelli Symonds (QS) tarafından yapılan 2017 sıralamasına göre, Montreal dünyadaki 125 şehir arasında en iyi öğrenci şehri olarak seçilmiştir. Ayıca bu listede Toronto ve Vancouver ilk 11’de yer almaktadır. İlk 11 ülke içerisinde 3 şehri birden bulundan tek ülke Kanada’dır.

Eğitime ayırdığı cömert bütçe sayesinde eğitim kalitesini sürekli artıran Kanada, bilimsel ve teknolojik gelişmeler konusunda dünya öncüsüdür.  Bilgisayar ve enformasyon teknolojisinde uluslar arası lider durumunda olan Kanada; telekomünikasyon, nakliye, mühendislik, tıp, nükleer enerji, havacılık, lazer ve opto- elektronik ve okyanus sanayisi gibi sektörlerde gelişmişliği ile bilinmektedir. Ayrıca eğitimin belli standartlar çerçevesinden gerçekleştirilmesine önem veren Kanada Üniversiteleri arasında bulunan fark en aza indirgenmiştir. Tüm bu gelişmeler birçok öğrencinin; lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora eğitimleri için Kanada’yı tercih etmesinde önemli bir neden oluşturmuştur.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için, okulların hemen hemen hepsi birden çok kurs imkanını bünyesinde bulundurmaktadır. Ağırlıklı olarak; Genel İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, ELTS / TOEFL Hazırlık Kursları, Sertifika Programları, Co-op Programları tercih edilmektedir.

Kanada’da dil eğitimi almaya karar veren öğrenciler her pazartesi eğitimlerine başlayabilmektedir. Sertifika ve co-op programlarının başlama tarihleri değişiklik gösterse de genellikle her ay bir kez başlama tarihleri bulunmaktadır. Dil eğitimlerine başlamadan önce öğrenciler varışlarının akabinde seviye tespit sınavına girerler, sınav sonucuna göre sınıflara yerleştirilen öğrenciler 2 ile 52 hafta arasında eğitim alabilirler.  

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım