İtalya Dil Okulları

İtalya Dil Okulları Hakkında

Bilindiği üzere İtalya yüzyıllar boyunca birçok Avrupa uygarlığına ev sahipliği yapmış, çok geniş bir kültürü bulunan ve bu bağlamda Türk toplumuna benzeyen bir ülkedir. Türk öğrencilerin İtalya’da dil eğitimi için oldukça fazla tercih ettiği bir ülke olan İtalya Avrupa’nın eğitim merkezi olarak adlandırılabilir. Tarihsel ve kültürel olarak öğrencilerin ilgi odağı olan İtalya’da İtalyanca öğrenme isteği, günümüzde gittikçe artan bir orana sahiptir.

Latin kökenlerinden gelen bir dil olan İtalyanca ‘modern Latince’ olarak da adlandırılır. Bu tabiriyle de İtalyanca bilen birisi için Latin kökenli diğer dilleri öğrenmek oldukça kolay olacak denebilir.

Anlatımı çok zengin olan İtalyanca dünyanın sayılı melodik dillerinden biridir.

Her dilde olduğu gibi İtalyancayı da kendi anavatanı olan İtalya’da öğrenmek, öğrencinin kendine sağlayacağı en büyük yatırım olacaktır.

İtalya’da dil eğitimi veren bir çok dil okulu ve enstitü bulunmaktadır. İtalyanca eğitim veren bu kurumlarda genel itibariyle; genel İtalyanca, yoğun İtalyanca, sınav hazırlık kursları gibi programlar bulunmaktadır.

Öğrencilerin istediği sürelerde, istediği şehir ve merkezlerde bir çok dil eğitim programı organize edilebilir.

Dil okullarının yoğunlukta olduğu şehirler şu şekildedir;

  • Milano
  • Floransa
  • Roma
  • Calabria

Okullar öğrenciler için bir çok konaklama opsiyonu sunmaktadır. Genelde tercih edilen aile yanı ve ya yurt konaklamasıdır. Dileyen herkes konaklamasını kendi de organize edebilmektedir.

Bir Akdeniz ülkesi olması sebebiyle Türkiye ile ortak iklime sahiptirler. Birçok sahili bulunup, yaz turizmine çok müsait bir ülkedir.

Akdeniz mutfağına yakın olan biz Türkler için oldukça sevilen damak tatlarını, birçok yemeğinde deneme fırsatı bulabilirsiniz.

Uzun dönem bir dil eğitimi planlayan öğrencilerin, vizesi gereği part time çalışma izni olacaktır.

İtalyanca eğitimi için gerekli olan şartları öğrenmek için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım