Almanya Dil Eğitimi

Almanya Dil Eğitimi

ALMANYA’DA EĞİTİM

Almanya ekonomi, sanayi, ticaret ve eğitim olarak dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer alır. Almanca ise Avrupa’da en çok konuşulan 2. dil konumundadır. Bu açıdan Almanca dil eğitimi almak geçmişten günümüze bir çok öğrencinin popüler kariyer planları arasındadır. Bunun başında Almanya dil okullarında dil eğitimine ve öğrenciye tanıdığı olanaklar ve eğitim maliyetlerinin ekonomikliği gelmektedir.

ALMANYA’DA VİZE

Vize işlemlerinde ise öğrencinin eğitim süresine göre başvuru yapılmaktadır. 90 gün ve daha kısa süreli başvurular için Schengen vize başvurusu yapılmaktadır. 90 günden uzun süreli vize başvuruları için ise Ulusal vize başvurusu yapılmaktadır. Dil eğitiminin ardından akademik eğitim planlanıyorsa vize için en az 18 saatlik bir kursa kayıt olunmalıdır. Eğitim bitiminde ise Almanya’dan çıkış yapmak istemiyorsanız bir üst seviyede bir kursa yada akademik bir kuruma kayıt olarak vizenizi uzatmak için müraacat edebilirsiniz.

ALMANYA’DA KONAKLAMA

Konaklama; eğitim veren birçok kurumun devlete bağlı olması ve bu sebeple ekonomik olmasından dolayı maliyeti etkileyen önemli bir etkendir. Almanya dil okullarında konaklama ise aile yanı, apart, yurt, otel ve hostel olarak değişmektedir. Seçilen lokasyona göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak ekonomikliği sebebiyle aile yanı konaklama tercih edilmektedir.

ALMANYA’DA ULAŞIM

Ulaşım açısından ise Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Oldukça teknolojik ve hemen hemen her şehre ulaşabilen bir hızlı tren sistemi vardır. Bunun dışında şehir içi ve şehir dışı ulaşımda otobüseler de sık kullanılmaktadır. Öğrencinin kullanabileceği haftalık ve aylık ulaşım kartları ekonomik olarak temin edilmektedir.

Neden Almanca Avrupa’da en çok konuşulan 2. dil konumundadır?

  • Almanya Avrupa’nın en büyük 3. ekonomisine sahiptir ve bu sebeple Almanca önemli bir ticaret dilidir.
  • Dünya çapında kabul gören bir bilim dilidir. Almanca dil eğitimi düşüm öğrenim ücretleri ve geçim masraflarına sahiptir.
  • Almanya bulunduğu konum itibariyle özellikle Avrupa’dan gelen birçok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.
  • Almanya’nın Türkiye ile olan ticaret ortaklıkları düşünüldüğünde kariyer anlamında oldukça avantajlı bir dildir.
  • Almanya’da eğitim kurumları devlet desteği ve kontrolü altında olduğundan eğitim kalitesi oldukça yüksektir.
  • Almanya’da eğitim alan öğrenciler mezuniyet sonrasında diğer Avrupa ülkeleri için de iş başvurusu yapabilmektedir.
  • Almanya’nın Türkiye’ye yakın olması eğitim açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım